Správne fungujúci mozog a zinok

Zinkorot, zinok pre deti. Nedostatok zinku. Mozog a účinky zinku.

„Mozog a mozgová aktivita sú závislé od dostatočného prívodu zinku. Podľa výskumov podporuje zinok činnosť mozgu a udržuje duševnú sviežosť. Nedostatok zinku počas vnútromaternicového vývoja spomaľuje vývoj mozgu. Jeho deficit zohráva úlohu aj pri oxidatívnom poškodení mozgu a dáva sa do súvisu s niektorými jeho ochoreniami (napr. schizofréniou). Môže dochádzať k poklesu tvorby serotonínu a melatonínu.“  Každá budúca mamička by sa pravidelne mala radiť so svojím lekárom. Zinok celkovo zabezpečuje normálny rast a vývin mozgu u detí.

Ako sa nedostatok zinku prejavuje u detí?

Nedostatok zinku u detí sa prejavuje nechutenstvom, oneskoreným a oslabeným rastom a v dobe dospievania môže viesť k narušeniu pohlavného vývoja. Únava, vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov, zhoršenie zraku, spomalené hojenie rán a zlomenín sú ďalšími príznakmi jeho deficitu.“

V súčasnosti mnoho detí trpí chronickým nedostatkom tohto minerálu. Jeho dopĺňanie je potrebné v rámci prevencie rôznych detských infekčných ochorení, ale aj na podporu normálneho rastu a vývinu.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdroj: dia.hnonline.sk/zinok-od-a-po-z

Zdielaj tento článok: