3 rady ako si predĺžiť opálenie

pokožka, rady, opálenie

K letu patrí pekne opálená pokožka. Mnohí z nás majú dar od prírody, že ich pokožka si opálenie zachová dlhšiu dobu. Pre nás ostatných, ktorí bývame už v septembri bledí, ponúkame 3 rady, ako si opálený vzhľad zachovať dlhšie.

Dôležitá je postupnosť

Proces opaľovania by mal byť postupný. Rýchle opálenie, resp. spálenie rovnako rýchlo vyprchá.

Hydratujte

Opálenú pokožku je nutné hydratovať. Pokožka sa tak nebude vysúšať a melanín, ktorý krémy pomáhajú produkovať, predlžuje opálený vzhľad.

Pomôžte si líčením

Použite bronzer – teda rôzne druhy líčidiel, ktoré opálenie zvýraznia. Na trhu sú k dispozícii púdre, make-upy, GG krémy a pod.

Všetkého veľa škodí

Netreba zabúdať na to, že prílišné vystavovanie slnečným lúčom pokožku namáha. V tomto prípade je skvelou voľbou kyselina orotová, ktorá podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie, čím ovplyvňuje zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu. Okrem toho sa kyselina orotová podieľa na zlepšení tvorby a zvyšovaní zásob energie v bunkách organizmu a zároveň sa zúčastňuje na prepise genetickej informácie, potrebnom pri obnove bunkových funkcií. Jej priaznivé účinky pomáhajú pri poruchách pečene, spomaľujú starnutie, povzbudzuje pamäť, uvoľňuje napätie a úzkosť.

Zdielaj tento článok: