Chybou je upínať si vlasy vždy na rovnakom mieste

Neupínajte vlasy vždy na tom istom mieste. Zinok na vlasy. Zinkorot na vlasy.

Počas práce, starostlivosti o dieťa, cvičení, pri vode atď. potrebujete praktickú úpravu účesu, najmä dlhších vlasov. Ak chcete mať krásne a zdravé vlasy od korienkov až po končeky, vyhnite sa zlozvyku upevňovať vlasy gumičkami, sponkami či čelenkami na rovnakom mieste. Tým presiľujete iba niektoré vlasy, ničíte im korienok a vlas stráca lesk aj elasticitu. Ak musíte vlasy zopnúť a upevniť, meňte miesto. Vlasy budú zdravšie. (zdroj: https://zena.pravda.sk/krasa-a-moda/clanok/363172-zlozvyky-ktorymi-ublizujete-svojim-vlasom/)

 

Obsah článku:

Krásne vlasy musia byť v prvom rade zdravé

Krása vlasov spočíva v ich zdraví. Človek spokojný so svojimi vlasmi sa cíti uvoľnene a sebavedomo. Ak chcete mať pevnejšie, zdravšie a lesklejšie vlasy, mali by ste rozhodne siahnuť po zinku, pozitívne sa to prejaví aj na vašej pleti a nechtoch. Ideálna je jeho kombinácia s kyselinou orotovou, ktorá je prirodzene sa vyskytujúca biologická látka, telu vlastná, obsiahnutá aj v mlieku a kolostre. Navyše podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie, čím ovplyvňuje zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu. Okrem toho sa kyselina orotová podieľa na zlepšení tvorby a zvyšovaní zásob energie v bunkách organizmu a zároveň sa zúčastňuje na prepise genetickej informácie, potrebnom pri obnove bunkových funkcií. Jej priaznivé účinky pomáhajú pri poruchách pečene, spomaľujú starnutie, povzbudzuje pamäť, uvoľňuje napätie a úzkosť.

Prejavy nedostatku zinku

V súčasnosti mnoho ľudí trpí nedostatkom tohto minerálu, čo sa prejavuje napríklad:

  • nechutenstvom,
  • narušením reprodukčného zdravia,
  • únavou,
  • vypadávaním vlasov,
  • lámavosťou nechtov,
  • zhoršením zraku,
  • spomaleným hojením rán a podobne.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: