Krásne vlasy potrebujú zinok

Zinok na zdravé vlasy. Zinok - účinky na rast vlasov. Zinkorot na vlasy

Obsah:

Nie ste spokojná s kvalitou svojich vlasov? Alebo vám začali vlasy nápadnejšie padať? Tieto problémy sú veľmi nepríjemné a váš organizmus vám naznačuje, že mu čosi chýba. Pre zachovanie zdravých vlasov, a nielen tých, by ste mali zvýšiť príjem zinku.

Krásne a zdravé vlasy potrebujú dobrú výživu

Pokiaľ ide o udržanie zdravých vlasov, prvá vec, ktorú odporúčajú odborníci z celého sveta, je dobre vyvážená strava. Strava by mala obsahovať potrebné vitamíny, bielkoviny, železo, základné tuky a zinok. Nízka hladina zinku môže mať "prsty" aj v pomalom raste vlasov. Pre rast vlasov je to nesmierne dôležitá živina, ktorá umožňuje preniesť signál z jednej bunky do druhej, vrátane signálu, ktorý prikazuje  vlasovým folikulom začať a pokračovať v raste. Zinok pomáha vylučovať maz vo vlasatej časti hlavy, čo znižuje výskyt lupín alebo suchej pokožky, ktoré by mohli inak spôsobiť vypadávanie vlasov. Vyživiť vlasy vám pomôžu aj domáce masky, napr. s medom alebo s banánom.

Príčiny vypadávania vlasov

Vlasy sú skutočnou korunou krásy a jedným z prvých hodnotiacich kritérií vizuálnej stránky jedinca. Ich denno-denné vypadávanie je prirodzenou súčasťou rastového cyklu vlasov. Avšak medzi pravidelným a nadmerným vypadávaním vlasov je len malý rozdiel a správne rozhodnutie v správny čas nám môže pomôcť obmedziť vypadávanie vlasov ešte pred tým, než sa skomplikuje. Vlasom taktiež neprospieva ani časté používanie agresívnej vlasovej kozmetiky obsahujúcej sulfáty, parabény či umelé farbivá. Namáhame ich aj úpravou horúcim vzduchom, chemickou trvalou, zaťažujeme ich príčeskami a pod. Naša koruna krásy tak paradoxne vyzerá mdlo, sucho alebo sa trápime s rozštiepenými končekmi.

Zinok a jeho účinky

Zinok je pre naše zdravie veľmi dôležitý. Podieľa sa na zdravom fungovaní imunitného systému, kože, vlasov, nechtov ale aj pohlavných orgánov a nervového systému.

Zinok v strave

V prírodnej forme sa zinok nachádza v hovädzom mäse, ustriciach a vo vnútornostiach.

Čo robiť keď máme nedostatok zinku?

Pokiaľ nie je možné zabezpečiť dostatočný prísun zinku v jedle, prípadne by ho mal organizmus kvôli akútnym prejavom alergie dostávať vo zvýšenom množstve, možno si obstarať prípravky s obsahom zinku. Ľudský organizmus dokáže prijať tento stopový prvok najlepšie vo forme organických spojení, napríklad zinok a kyselina orotová.

Zinok na rast vlasov

Krásne vlasy potrebujú zinok. Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj spomínaný nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: