Najvhodnejšie obdobie pre počatie dieťaťa

Počatie dieťaťa. Kedy je najlepšie otehotnieť? Ako najlepšie otehotnieť? Kedy môže žena otehotnieť?

Obsah:

Plánujete počatie svojho potomka? Stále častejšie budúci rodičia uvažujú nielen nad menom či pohlavím bábätka, ale aj nad mesiacom, v ktorom je najlepšie otehotnieť. Tento krátky článok slúži na zhrnutie všetkých PRE a PROTI, ktorá by vám mohli pomôcť zorientovať sa pri výbere vhodného obdobia na počatie.

Viete, kedy ovulujete?

Pokiaľ ste zdravá a viete približne, kedy ovulujete (cca 18 deň od začatia menštruácie), môžete si ľahšie naplánovať mesiac, kedy by ste chceli otehotnieť. Ako zistíte, že ovulujete? Dva až tri dni pred ovuláciou vám výtok zosilnie tak, že to určite neprehliadnete. Má konzistenciu ako surové vajíčkové bielko. Ovuláciu môže naznačovať aj jemná bolesť v jednom z vaječníkov. Teda toto je základná východisková pozícia, od ktorej sa viete pri rátaní odraziť.

Kedy je najlepšie počať bábätko?

Pokiaľ nechcete mať žalúdočné nevoľnosti v letných horúčavách, je najlepšie sa „snažiť“ o dieťa ku koncu leta a na jar. To však znamená, že keď budete v 6. mesiaci, všetky vaše kamarátky a kolegyne pôjdu cez leto na dovolenku a vy sa budete mordovať v kancelárii s veľký bruškom na fitlopte. Zima s bruškom je zase pre budúce mamičky nebezpečná. Hrozí nebezpečenstvo pádu a poranenia plodu. S tým súvisí aj množstvo automobilových nehôd. V zime sme aj častejšie chorí. Ktorý mesiac je teda všeobecne najlepší na otehotnenie? Zrejme je ním september. Predstavte si, že porodíte májového chlapčeka alebo dievčatko a leto budete mať s ním na hranie a prebaľovanie.

Reprodukčné zdravie a zinok

Dobrým priateľom reprodukčného zdravia je zinok. Bez zinku sa bunky nemôžu správne deliť, hladina estrogénov a progesterónu nemôže byť v rovnováhe a rozmnožovací systém nemôže byť plne funkčný. Zinok ideálne pôsobí v kombinácii s kyselinou orotovou, ktorá zabezpečí jeho efektívne vstrebávanie.

(Zdroj: http://zena.atlas.sk/ktory-mesiac-otehotniet/deti/tehotenstvo/580961.html)

Zdielaj tento článok: