Opálená pokožka

Opálená pokožka, koža. Opálená tvár. Hydratácia opálenej pokožky. Ako hydratovať pokožku.

Opálená pokožka má tendenciu vysúšať sa. Preto je dobré nenechať ju zbytočne sa namáhať a dopomôcť jej hydratácii. Na trhu je množstvo prípravkov, ktoré môžeme využiť.

 

 

Obsah článku:

Hydratácia opálenej pokožky je nanajvýš dôležitá

Hydratovaná pokožka je na pohľad zdravšia, príjemnejšia na dotyk a navyše si zachová opálený vzhľad dlhšiu dobu. Rovnako tak je dobré hydratovať aj spálenú pokožku. Vynikajúce hydratačné účinky má čistý (aj klasický kuchynský) olivový olej, no nie jeho namiešané kozmetické alternatívy. Olivový olej zmierňuje začervenanie a taktiež zmenšuje prípadný opuch.

Pokožku do "pôvodného" stavu pomôže následne vrátiť zinok.

Prečo potrebujeme zinok?

Zinok patrí k stopovým biogénnym prvkom a hoci ho ľudský organizmus obsahuje len 2 až 3 gramy, pre jeho fungovanie je nevyhnutný. Nedostatok zinku na genetickom podklade alebo v dôsledku jeho nedostatočného príjmu v potrave môže viesť k rôznym patologickým zmenám na koži, k jej suchosti, problematickému hojeniu rán a zápalov, vzniku či zhoršeniu akné, zvýšenému vypadávaniu vlasov, zhoršeniu kvality nechtov a pod.

Prejavy nedostatku zinku

V súčasnosti mnoho ľudí trpí nedostatkom tohto minerálu, čo sa prejavuje napríklad:

  • nechutenstvom,
  • narušením reprodukčného zdravia,
  • únavou, vypadávaním vlasov,
  • lámavosťou nechtov,
  • zhoršením zraku,
  • spomaleným hojením rán a podobne.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: