Bojujme proti oparu

Opar na perách. Ako sa zbaviť herpesu za 2 dni. Ako sa zbaviť oparu. Čo na herpes?

Obsah:

Aj vás trápi častejší výskyt oparu na perách? Žiaľ, ide o najčastejšie vírusové ochorenie kože. No dá sa s ním bojovať. V článku sa vám pokúsime zodpovedať na najčastejšie otázky v súvislosti s týmto zdravotným i estetickým problémom.

Čo je opar?

Opar na perách patrí do skupiny vírusových infekčných ochorení. Jeho vznik je sprevádzaný počiatočným mravčením a svrbením, pričom neskôr sa prejaví vytvorením pľuzgieriku naplneného tekutinou. Ide o ochorenie, ktoré je spôsobené vírusom HSV-1, teda Herpes simplex. Proces hojenia trvá obyčajne max. 10 dní.

Ako môžete opar dostať?

● vírusové herpetické ochorenie sa najčastejšie prenáša kvapôčkovou infekciou, resp. priamym kontaktom (dotykom, bozkávaním, slinami)

● príčinou vzniku oparu však môže byť oslabená imunita, nedostatok vitamínov v tele, hormonálne zmeny (napr. v dôsledku predmenštruačného syndrómu), stres, infekčné ochorenie a pod.

Je opar rozšíreným ochorením?

Nepríjemný pľuzgierik na perách patrí medzi najrozšírenejšie vírusové ochorenia kože. Spôsobuje ho jeden z herpetických vírusov nazvaný herpes simplex. Tento vírus postihuje viac ako 80% populácie na svete. Najčastejšie je prejavom narušenej imunity. Pri častejšom výskyte oparu odborníci radia posilniť obranyschopnosť organizmu doplnením zinku.

Zinok ako prevencia oparu

Zinok významne prispieva k posilneniu obranyschopnosti organizmu a urýchľuje proces uzdravovania. Tento minerál patrí k stopovým biogénnym prvkom a hoci ho ľudský organizmus obsahuje len 2 až 3 gramy, no pre jeho fungovanie je nevyhnutný. Nedostatok zinku na genetickom podklade alebo v dôsledku jeho nedostatočného príjmu v potrave môže viesť k rôznym patologickým zmenám na koži, k jej suchosti, problematickému hojeniu rán a zápalov. K nim patrí aj opar. Okrem preventívnej funkcii zinku, je nevyhnutné spomenúť aj jeho schopnosť urýchliť proces hojenia a uzdravovania. Viac na: http://zinokprezdravie.sk/zapal-v-organizme-a-zinok/

Čo robiť keď máme nedostatok zinku?

Zinok je možné dodať organizmu vhodnou stravou. Bohatým prírodným zdrojom zinku sú ustrice, mäkkýše, sója, huby, strukoviny, nelúpaná ryža či tekvicové semená. Zhoršené životné prostredie a priemyselné spracovanie potravín má za následok, že človek prostredníctvom stravy nedokáže prijať dostatočné množstvo zinku a musí ho dopĺňať špeciálnymi prípravkami.

Zinok tablety

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Dá sa zbaviť vírusu spôsobujúceho opar?

Herpetický vírus typu 1 (ktorý spôsobuje vytvorenie oparu na perách) je možné liečiť, no nie je možné zbaviť sa ho navždy. Prevenciou je spomínané posilňovanie imunity.

Zdielaj tento článok: