Detox obličiek

Detox, očista obličiek, ladvín. Ako zregenerovať obličky a nadobličky? Čo pomáha na obličky? Posilnenie obličiek.

Obsah:

V predchádzajúcom článku sme hovorili o očiste čriev, po ktorej sa budete cítiť „ľahšie“, lepšie i zdravšie. Po nej môžeme prejsť k detoxikácii obličiek. Práve obličky v našom organizme odvádzajú dôležitú prácu pri vylučovaní škodlivín z tela von. Ak ich činnosť oslabí, v tele sa nám začnú hromadiť toxíny, môže dôjsť k hypertenzii, k anémii, opuchom tela či tváre,  vzniku resp. zvýrazneniu vačkov pod očami, rednutiu vlasov a pod. Na oslabenosť obličiek nás môže upozorniť aj neobvykle suchá pokožka tela, hoci dlane môžeme mať často až vlhké.

Dôležitosť obličiek v organizme

Obličky sú teda nesmierne dôležitým párovým orgánom v našom tele, vďaka ktorému dokážeme riadiť objem tekutín, zaisťovať rovnováhu PH v krvi, odstraňujú odpadové látky, ktoré vznikajú pri metabolizme bielkovín, vylučujú splodiny látkovej výmeny a pod.

Inšpirujme sa preto, ako obličkám pomôcť, aby svoju nepostrádateľnú činnosť v našom tele odvádzali čo najlepšie.

Detox a očista obličiek, ľadvín pomocou brusnicového čaju. Posilnenie obličiek. Ako zregenerovať obličky

Pitný režim = základ detoxikácie obličiek

Základom detoxikácie ako takej je zvýšený príjem tekutín. Vyslovene dbajme na to, aby sme z tela vyplavili čo najviac škodlivín tekutinami.

Žihľava, brusnice a šípky

Na detoxikáciu obličiek je výborný brusnicový, šípkový alebo žihľavový čaj, alebo ich kombinácia. Pijeme ho 2 – 3 razy denne, niekoľko týždňov.

Pŕhľava dvojdomá

Je bohatá na triesloviny, chlorofyl, organické kyseliny, minerály a ďalšie látky. Využíva sa ako diuretikum, pri chorobách dýchacích ciest, reumatických problémoch, na podporu metabolizmu a hodí sa na celkovú očistu organizmu.

Náš tip: Bylinkárka Mária Trebenová si pravidelne robievala z čerstvých výhonkov pŕhľavy štvortýždňovú očistnú kúru, pričom 30 minút pred raňajkami si dopriala jednu šálku žihľavového záparu a ešte 1 – 2 šálky čaju popíjala po dúškoch počas celého dňa. Čaj pila bez cukru. Ak vám nevyhovuje chuť žihľavy, pridajte do nej mätu alebo rumanček.

Brusnice

Sú zdrojom trieslovín a flavonoidov, ktoré majú blahodarné účinky na močové ústrojenstvo. Sú prevenciou pred vznikom obličkových kameňov, znižujú hladinu cholesterolu a celkovo posilňujú imunitu. Šťava z brusníc pomáha pri liečbe chronického zápalu obličiek.

Náš tip: V obchodoch so zdravou výživou a lekárňach dostanete čistú brusnicovú šťavu alebo výťažky z brusníc v podobe výživových doplnkov. Zvoľte si niektorý z nich a užívajte podľa návodu.

Šípky

Aj v sušenej podobe obsahujú viaceré výživné látky (vitamíny, organické kyseliny, triesloviny), ktoré podporujú činnosť imunitného systému a sú prevenciou zápalových ochorení. V jarnom období pomáhajú bojovať s únavou a, samozrejme, majú diuretické účinky.

Náš tip: Pripravte si vašu pravidelnú šálku čaju. 2 ČL sušených šípok zalejte 3 dl vriacej vody, zakryte a nechajte 20 minút vylúhovať. Čaj odporúčame piť nesladený alebo s trochou medu.“

Zdroj citovaného textu a obrázku: http://casprezeny.azet.sk/clanok/113020/tipy-na-ucinny-jarny-detox-uz-po-2-dnoch-z-vas-bude-nova-zena-ako-zacat-aby-ste-sa-citili-fit

Zinok pri jarnom detoxe

Zinok je minerál, ktorý významne prispieva k posilneniu imunity a urýchľuje proces uzdravovania. Je tiež dôležitý pre správny vývoj a funkciu rozmnožovacích orgánov, zlepšuje stav kože, urýchľuje hojenie rán alebo pomáha pri únave. Po zime je dobré zregenerovať pleť, vlasy aj nechty a pripraviť ich na leto. Zinok je na to ideálny.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: