Nekefujte vlasy zhora nadol

dlhé vlasy, správne česanie

„Dlhé vlasy tým extrémne trpia. Tvoria sa hrčky, uzlíky, vytrhávajú priamo s korienkom. Ak budete česať dlhé vlasy, prioritou je česať oddola po malých úsekoch. Nielenže to nebude bolestivé, je to zároveň šetrnejšie k vašim vlasom, ktoré utrpia menej zlomenín a „poranení“.

Vlasy a dôležitosť zinku

Krása vlasov spočíva v ich zdraví. Človek spokojný so svojimi vlasmi sa cíti uvoľnene a sebavedomo. Ak chcete mať pevnejšie, zdravšie a lesklejšie vlasy, mali by ste rozhodne siahnuť po zinku. Pozitívne sa to prejaví aj na vašej pleti a nechtoch. Okrem zinku vašim vlasom môžu pomôcť aj domáca maska na vlasy. Napríklad, ak vás trápia neposlušné vlasy, vyskúšajte domácu masku s banánom.

Zinok na vlasy

Ideálna je jeho kombinácia s kyselinou orotovou, ktorá je prirodzene sa vyskytujúca biologická látka, telu vlastná, obsiahnutá aj v mlieku a kolostre. Navyše podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie, čím ovplyvňuje zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu. Okrem toho sa kyselina orotová podieľa na zlepšení tvorby a zvyšovaní zásob energie v bunkách organizmu a zároveň sa zúčastňuje na prepise genetickej informácie, potrebnom pri obnove bunkových funkcií. Jej priaznivé účinky pomáhajú pri poruchách pečene, spomaľujú starnutie, povzbudzuje pamäť, uvoľňuje napätie a úzkosť.

Prejavy nedostatku zinku

V súčasnosti mnoho ľudí trpí nedostatkom tohto minerálu, čo sa prejavuje napríklad nechutenstvom, narušením reprodukčného zdravia, únavou, vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov, zhoršením zraku, spomaleným hojením rán a podobne.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdroj: zena.pravda.sk/zlozvyky-ktorymi-ublizujete-svojim-vlasom/

Zdielaj tento článok: