Pokožka rúk si zaslúži pozornosť

pokožka rúk, starostlivosť o pokožku

Ak nejaká časť vášho tela prezradí nemilosrdne váš vek, tak je to jednoznačne pokožka rúk. Kvalitná starostlivosť o ne sa preto skutočne vyplatí.

Vyživte pokožku svojich rúk

Skutočným balzamom, ktorý ich zvláčni a dokáže zastaviť čas, je zmes mletých vlašských orechov a olivového oleja. Ruky zmesou masírujte, chvíľku nechajte pôsobiť a následne opláchnite. Olivový olej môžete nahradiť aj krémom na ruky.

Boľavým a popraskaným pätám uľavíte pílingom zo zmesi morskej soli a olivového oleja. Do deci oleja pridáte 3 lyžice hrubozrnnej morskej soli a kašou, ktorá vznikne, nohy dôkladne premasírujete. Až zmes opláchnete, natrite ich krémom a natiahnite si ponožky. Vaše nohy sa budú cítiť ako v bavlnke.

Zdroj: http://www.babyweb.sk/objavte-regeneracne-ucinky-domacich-pilingov-masiek

Máte tú smolu, že vaša pokožka si vyžaduje viac starostlivosti? Možno stačí, dopriať svojmu organizmu zinok. Nedostatok zinku na genetickom podklade alebo v dôsledku jeho nedostatočného príjmu v potrave môže viesť k rôznym patologickým zmenám na pokožke, k jej suchosti, problematickému hojeniu rán a zápalov a pod.

Čo robiť keď máme nedostatok zinku?

Zinok je možné dodať organizmu vhodnou stravou. Bohatým prírodným zdrojom zinku sú ustrice, mäkkýše, sója, huby, strukoviny, nelúpaná ryža či tekvicové semená. Zhoršené životné prostredie a priemyselné spracovanie potravín má za následok, že človek prostredníctvom stravy nedokáže prijať dostatočné množstvo zinku a musí ho dopĺňať špeciálnymi prípravkami. Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: