Správne umývanie vlasov

správne umývanie vlasov, vlasy, starostlivosť

Krása vlasov spočíva v ich zdraví. Žena spokojná so svojimi vlasmi sa cíti uvoľnene a sebavedomo. Ak chcete mať pevnejšie, zdravšie a lesklejšie vlasy, mali by ste rozhodne siahnuť po zinku. Pozitívne sa to prejaví aj na vašej pleti a nechtoch.

Začnite so správnym umývaním vlasov

Umývaním vlasov sa nám do pokožky dostáva množstvo zbytočnej chémie, sulfátov, parabénov či umelých farbív. Pritom stačí zvoliť si kvalitný bylinný šampón na prírodnej báze s výťažkom z rastlín.

Raz alebo dvakrát?

O tom, či umývať vlasy jeden alebo dvakrát za sebou sa polemizuje neustále. Odborníci však hovoria jednoznačne: dvakrát! Najskôr totiž zmývate nečistoty a druhom umytí vlasy posilňujete. Raz za mesiac si umyte vlasy s kvapkou saponátu na umývanie riadu. Nečudujte sa tomu a neobávajte sa - nie je to omyl. Vlasy budú dokonalé čisté a odmastené. Nesmie sa to samozrejme preháňať, takže saponát nepoužívajte namiesto šampónu každý druhý deň.

Nezabúdajte na kondicionér

Pri jemných vlasoch voľte skôr ľahký prípravok, napríklad v spreji, aby vám vlasy zbytočne nezaťažil. Kondicionér nanášajte len po dĺžke vlasov a na ich končeky. Po nesprávnom nanesení kondicionéru aj ku korienkom, vlasy rýchlejšie mastnejú. Oplachovanie vodou zakončite studenou sprchou, až kým vlasy nevŕzgajú medzi prstami. Studená voda uzatvorí povrch vlasu a redukuje tvorbu mazu.

Zdielaj tento článok: