Zinok pre krásne nechty

Zinok pre krásne nechty. Nedostatok zinku nechty. Zinok na nechty. Zdravé nechty

Obsah:

Nechty sú zrkadlo nášho zdravia. Zdravé nechtové platničky sú hladké, bez rýh, rovnako hrubé a mierne klenuté. Majú jemne ružové lôžko a jemný lesk. Pri koreni nechtov je viditeľný nechtový mesiačik, teda polkruhovitá biela plocha. Kožtička okolo nechtov je jemná, scelená a slúži ako ich ochrana.

Zhoršená kvalita nechtov

Ak to tak nie je a kvalita nechtov sa nám zhoršila, niečo nášmu telu chýbaNechtom neprospievajú ani agresívne odlakovače, chemické čistiace prostriedky a rovnako tak ani časté návštevy nechtových salónov, kde si stále viac žien necháva upravovať nechty gélom či akrylom. Čo je na jednej strane estetické i praktické, no na strane druhej je to nechtu neprirodzené a môže to spôsobiť ich mechanické poškodenie či rôzne plesňové ochorenia. Zinok dodá takto oslabeným, lámavým či pomaly rastúcim nechtom potrebnú výživu a zlepšuje ich regeneráciu.

Prečo potrebujeme zinok?

Zinok patrí k stopovým biogénnym prvkom a hoci ho ľudský organizmus obsahuje len 2 až 3 gramy, pre jeho fungovanie je nevyhnutný. Nedostatok zinku na genetickom podklade alebo v dôsledku jeho nedostatočného príjmu v potrave môže viesť k rôznym patologickým zmenám na koži, k jej suchosti, problematickému hojeniu rán a zápalov, vzniku či zhoršeniu akné, zvýšeným vypadávaním vlasov, zhoršeniu kvality nechtov a pod.

Prejavy nedostatku zinku

V súčasnosti mnoho ľudí trpí nedostatkom tohto minerálu, čo sa prejavuje napríklad nechutenstvom, narušením reprodukčného zdravia, únavou, vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov, zhoršením zraku, spomaleným hojením rán a podobne.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

 

Zdielaj tento článok: