Akú životnosť majú vaše vlasy?

Akú životnosť majú vaše vlasy? Zdravé vlasy. Lesklejšie vlasy. Pevné vlasy

„Viete, akú životnosť majú vaše vlasy? Pohybuje sa medzi štyrmi až siedmimi rokmi, čo znamená, že stopy nevydarených experimentov ostanú na vašej hlave poriadne dlho, hlavne ak nesiahnete ihneď po nožniciach.“ (zdroj: https://wanda.pluska.sk/moda-a-krasa/10-zaujimavosti-vlasoch)

 

 

Obsah článku:

Zaistime si krásne a zdravé vlasy

Krása vlasov spočíva v ich zdraví. Človek spokojný so svojimi vlasmi sa cíti uvoľnene a sebavedomo. Ak chcete mať pevnejšie, zdravšie a lesklejšie vlasy, mali by ste rozhodne siahnuť po zinku, pozitívne sa to prejaví aj na vašej pleti a nechtoch. Ideálna je jeho kombinácia s kyselinou orotovou, ktorá je prirodzene sa vyskytujúca biologická látka, telu vlastná, obsiahnutá aj v mlieku a kolostre. Navyše podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie, čím ovplyvňuje zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu. Okrem toho sa kyselina orotová podieľa na zlepšení tvorby a zvyšovaní zásob energie v bunkách organizmu a zároveň sa zúčastňuje na prepise genetickej informácie, potrebnom pri obnove bunkových funkcií. Jej priaznivé účinky pomáhajú pri poruchách pečene, spomaľujú starnutie, povzbudzuje pamäť, uvoľňuje napätie a úzkosť.

Prejavy nedostatku zinku

V súčasnosti mnoho ľudí trpí nedostatkom tohto minerálu, čo sa prejavuje napríklad nechutenstvom, narušením reprodukčného zdravia, únavou, vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov, zhoršením zraku, spomaleným hojením rán a podobne.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: