Hojenie rán a zinok

Liečenie rán. Hojenie rán. Vitamíny na hojenie rán (kože). Zinok na hojenie a liečenie rán.

Detský svet je krásny aj preto, že v detskom veku je veľa vecí nových a zaujímavých. Deti spoznávajú svoje okolie, čo sa mnohokrát neobíde bez väčších či menších zranení.

Obsah:

Hojenie rán a strava

Vedeli ste, že dôležitú rolu pri hojení rán má aj kvalitná výživa? Bez výživy sa procesu hojenia nedarí. Dobrou správou je, že kvalitnou výživou je možné docieliť rýchlejšie a jednoduchšie hojenie. Optimálny pomer živín, vitamínov a minerálnych látok je pre hojenie dôležitým pomocníkom. Bez nich organizmus nemá na tento proces stavebné látky. Jednou z nesmierne dôležitých živín je zinok. Ten udržuje celistvosť buniek, urýchľuje ich delenie a tým i hojenie rán.

Čo ďalšie môže nedostatok zinku spôsobiť u detí?

Nedostatok zinku u detí sa prejavuje nechutenstvom, oneskoreným a oslabeným rastom  a v dobe dospievania môže viesť k narušeniu pohlavného vývoja. Únava, vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov, zhoršenie zraku sú ďalšími príznakmi jeho deficitu.“ V súčasnosti  mnoho detí trpí chronickým nedostatkom tohto prvku. Jeho dopĺňanie je potrebné v rámci prevencie rôznych detských infekčných ochorení, ale aj na podporu normálneho rastu a vývinu.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a pre naše telo nepredstavuje dodatočnú záťaž. 

Zdroje: http://dia.hnonline.sk/zinok-od-a-po-z

Zdielaj tento článok: