Trpíte prokrastináciou?

prokrastinacia

Máte vykonať určitú úlohu, no predtým sa ešte najete, odpíšete na pár mailov, dáte pár lajkov priateľom na sociálnych sieťach, utriete prach a pod.? Jednoducho ste schopný robiť doslova všetko možné, kým sa podujmete túto činnosť vykonať? Zrejme trpíte prokrastináciou.

 

 

Čo znamená "prokrastinácia"?

Prokrastinácia „(z latinského pro crastinus – na zajtrajšok) je označenie pre chorobné odkladanie dôležitých úloh na neskôr (na zajtra). Treba však podotknúť, že ide o psychickú záležitosť, na rozdiel od lenivosti, ktorá je fyzická...

Ako sa prokrastinácia prejavuje?

Postihnutý má vo zvyku tráviť čas nepodstatnými činnosťami, ako sú napríklad surfovanie po internete, pričom dôležité úlohy odkladá na neskôr. Dôsledkom sú stres, pocity viny a vlastnej neschopnosti, čo vedie k ďalšej prokrastinácii. Postihnutí sa často upokojujú a presviedčajú sami seba tvrdeniami typu: „Pod tlakom podávam lepšie výkony.“ a pod.“ /zdroj: wikipedia/.

Dá sa s prokrastináciou bojovať?

S prokrastináciou sa však dá vysporiadať. Dôležité je vedieť sa sústrediť na určenú činnosť, správne si zvoliť priority a nezabudnúť na odpočinok.

Podporte svoju mozgovú aktivitu zinkom

„Mozog a mozgová aktivita sú závislé od dostatočného prívodu zinku. Podľa výskumov podporuje zinok činnosť mozgu a udržuje duševnú sviežosť. Nedostatok zinku počas vnútromaternicového vývoja spomaľuje vývoj mozgu. Jeho deficit zohráva úlohu aj pri oxidatívnom poškodení mozgu a dáva sa do súvisu s niektorými jeho ochoreniami (napr. schizofréniou). Môže dochádzať k poklesu tvorby serotonínu a melatonínu.“ Každá budúca mamička by sa pravidelne mala radiť so svojím lekárom. Zinok celkovo zabezpečuje normálny rast a vývin mozgu u detí.

Ako si doplniť zinok?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: