Vývoj dieťaťa a zinok

Nedostatok zinku u detí. Zinok pre deti. Vývoj a vývin dieťata a bábätka.

Obsah:

Zinok a vývoj dieťaťa sú dve prepájajúce sa témy. Mozog a mozgová aktivita (nielen) detí sú závislé od dostatočného prívodu zinku.

Význam zinku pri vývoji dieťaťa

Zinok zabezpečuje normálny rast a vývin mozgu u detí. Pri zinku bolo preukázané, že aktivuje činnosť neurotransmiterov, a je nevyhnutný pre metabolizmus DHA tukov v mozgu a melatonínu, ktorý reguluje dopamín, a teda má priaznivý vplyv na hyperaktivitu a impulzívnosť. Deti s vyšším objemom tukov mali závratnejšie zlepšenia pri socializačnom a hyperaktívnom meraní.Zlepšite správanie a učenie vášho dieťaťa zlepšením jeho stravy.

Ako zabezpečiť optimálne fungovanie mozgu u detí?

Príjem adekvátnych bielkovín a ďalších živín, ktoré podporujú optimálne fungovanie mozgu je tou NAJLEPŠOU metódou na zlepšenie rozsahu pozornosti a zníženia hyper-aktivity detí. Minimalizujte symptómy hyper-aktivity (ďalej len ADD/ADHD), ale neplatia len pre tých, ktorí trpia diagnostikovaným nedostatkom pozornosti. Príjem živín do mozgu je potrebný pre optimálne fungovanie neurotransmiterov a hormónov. Každému sa môže zlepšiť rozpoznávanie, zameriavanie a dosiahnuť lepšia pozornosť. Aplikujte ich na sebe a svojom dieťati pre lepší akademický a profesionálny výkon.

Nedostatok zinku a jeho prejavy

V súčasnosti mnoho detí trpí nedostatkom tohto minerálu, čo sa prejavuje napríklad nechutenstvom, narušením reprodukčného vývinu, únavou, vypadávaním vlasov,lámavosťou nechtov, zhoršením zraku, spomaleným hojením rán a podobne.

Ako doplniť zinok pre náš organizmus?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus. Viac o zinku nájdete na:
zinokprezdravie.sk/zinok

Zdroje:

www.fitnessa.sk/10-tipov-ako-zlepsit-spravanie-a-ucenie-vasho-dietata-prostrednictvom-stravy

Zdielaj tento článok: