Ako zamaskovať opar?

Opar, herpes na pere, perách. Ako zakryť herpes. Ako zamaskovať opar.

Obsah:

Vytvoril sa vám na perách opar, a práve v tej najnevhodnejšej chvíli? Nezúfajte, spísali sme pre vás pár trikov, ako opar zamaskovať. V článku vám tiež poradíme, akým spôsobom mu môžete predchádzať.

Maskovaním sa opar rýchlejšie zahojí

V prvom rade si musíme pripustiť, že pod vrstvou líčidiel nebude môcť poranená pokožka dýchať, čo spomalí proces jej hojenia. No niekedy toto riziko podstúpime, pretože opar potrebujeme zamaskovať. Proces hojenia trvá max. 10 dní.

1. Ako zamaskovať pľuzgierik

Pokiaľ ste v úvodnom štádiu vzniku oparu a na perách sa Vám  vytvoril pľuzgierik naplnený tekutinou, v tomto prípade ho opticky zjemníte prelepením liečivou náplasťou. Tá dokáže stiahnuť jeho výraznejšiu farbu aj vypuklosť.

2. Ako zamaskovať chrastičku

●  Chrastičku zmäkčíme

V tomto kroku si na postihnuté miesto na pár minút priložíme hubku namočenú v teplej vode. Chrastička oparu vodu vpije, čím sa zmäkčí, a teda nebude toľko vystupovať do priestoru.

● Aplikujeme vyrovnávaciu podkladovú bázu

Opar necháme vyschnúť, aby následne aplikované líčidlá držali. Potom na jeho povrch jemne vklepeme liečivú mastičku v tenkej vrstve a necháme vstrebať. To v maximálnej miere zabráni jeho vysušeniu líčidlami. Ďalej môžeme aplikovať vyrovnávaciu podkladovú bázu, tzv. PRIMER (bežne dostupný v drogériách), čím sa vyhladia ryhy chrastičky a pokožka bude pôsobiť kompaktnejšie.

● Zelený korektor zjemní sčervenanie

Na postihnuté miesto vyhladené primerom môžeme jemne vklepať zelený korektor, ktorý opticky stiahne rozdielnu farbu oparu oproti zvyšku pokožky pier.

● Rúž len v jemných odtieňoch

Príliš tmavé alebo príliš krikľavé tóny rúžu opar zvýraznia. Preto v tomto prípade zvoľte telové, marhuľové alebo staroružové odtiene. Rúž by mal byť dostatočne hydratačný.

3. Ako zamaskovať tmavú škvrnu po opare

Stáva sa, že po opare zostane na pokožke pier tmavšia škvrna. Ak je menšia, môže pomôcť bieliaci krém. Ak je väčšia a výraznejšia prichádza do úvahy použitie lasera, resp. pulzného svetla.

Zinok ako prevencia oparu

Zinok významne prispieva k posilneniu obranyschopnosti organizmu a urýchľuje proces hojenia oparu. Tento minerál patrí k stopovým biogénnym prvkom a hoci ho ľudský organizmus obsahuje len 2 až 3 gramy, no pre jeho fungovanie je nevyhnutný. Nedostatok zinku na genetickom podklade alebo v dôsledku jeho nedostatočného príjmu v potrave môže viesť k rôznym patologickým zmenám na koži, k jej suchosti, problematickému hojeniu rán a zápalov. K nim patrí aj opar. Viac na: https://zinokprezdravie.sk/zapal-v-organizme-zinok

Čo robiť keď máme nedostatok zinku?

Zinok je možné dodať organizmu vhodnou stravou. Bohatým prírodným zdrojom zinku sú ustrice, mäkkýše, sója, huby, strukoviny, nelúpaná ryža či tekvicové semená. Zhoršené životné prostredie a priemyselné spracovanie potravín má za následok, že človek prostredníctvom stravy nedokáže prijať dostatočné množstvo zinku a musí ho dopĺňať špeciálnymi prípravkami.

Zinok tablety

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: