Ako zamaskovať opar?

Obsah:
- Maskovaním sa opar rýchlejšie zahojí
- 1. Ako zamaskovať pľuzgierik
- 2. Ako zamaskovať chrastičku
- 3. Ako zamaskovať tmavú škvrnu po opare
- Zinok ako prevencia oparu
- Čo robiť keď máme nedostatok zinku?
- Zinok tablety
Vytvoril sa vám na perách opar, a práve v tej najnevhodnejšej chvíli? Nezúfajte, spísali sme pre vás pár trikov, ako opar zamaskovať. V článku vám tiež poradíme, akým spôsobom mu môžete predchádzať.
Maskovaním sa opar rýchlejšie zahojí
V prvom rade si musíme pripustiť, že pod vrstvou líčidiel nebude môcť poranená pokožka dýchať, čo spomalí proces jej hojenia. No niekedy toto riziko podstúpime, pretože opar potrebujeme zamaskovať. Proces hojenia trvá max. 10 dní.
1. Ako zamaskovať pľuzgierik
Pokiaľ ste v úvodnom štádiu vzniku oparu a na perách sa Vám vytvoril pľuzgierik naplnený tekutinou, v tomto prípade ho opticky zjemníte prelepením liečivou náplasťou. Tá dokáže stiahnuť jeho výraznejšiu farbu aj vypuklosť.
2. Ako zamaskovať chrastičku
● Chrastičku zmäkčíme
V tomto kroku si na postihnuté miesto na pár minút priložíme hubku namočenú v teplej vode. Chrastička oparu vodu vpije, čím sa zmäkčí, a teda nebude toľko vystupovať do priestoru.
● Aplikujeme vyrovnávaciu podkladovú bázu
Opar necháme vyschnúť, aby následne aplikované líčidlá držali. Potom na jeho povrch jemne vklepeme liečivú mastičku v tenkej vrstve a necháme vstrebať. To v maximálnej miere zabráni jeho vysušeniu líčidlami. Ďalej môžeme aplikovať vyrovnávaciu podkladovú bázu, tzv. PRIMER (bežne dostupný v drogériách), čím sa vyhladia ryhy chrastičky a pokožka bude pôsobiť kompaktnejšie.
● Zelený korektor zjemní sčervenanie
Na postihnuté miesto vyhladené primerom môžeme jemne vklepať zelený korektor, ktorý opticky stiahne rozdielnu farbu oparu oproti zvyšku pokožky pier.
● Rúž len v jemných odtieňoch
Príliš tmavé alebo príliš krikľavé tóny rúžu opar zvýraznia. Preto v tomto prípade zvoľte telové, marhuľové alebo staroružové odtiene. Rúž by mal byť dostatočne hydratačný.
3. Ako zamaskovať tmavú škvrnu po opare
Stáva sa, že po opare zostane na pokožke pier tmavšia škvrna. Ak je menšia, môže pomôcť bieliaci krém. Ak je väčšia a výraznejšia prichádza do úvahy použitie lasera, resp. pulzného svetla.
Zinok ako prevencia oparu
Zinok významne prispieva k posilneniu obranyschopnosti organizmu a urýchľuje proces hojenia oparu. Tento minerál patrí k stopovým biogénnym prvkom a hoci ho ľudský organizmus obsahuje len 2 až 3 gramy, no pre jeho fungovanie je nevyhnutný. Nedostatok zinku na genetickom podklade alebo v dôsledku jeho nedostatočného príjmu v potrave môže viesť k rôznym patologickým zmenám na koži, k jej suchosti, problematickému hojeniu rán a zápalov. K nim patrí aj opar. Viac na: https://zinokprezdravie.sk/zapal-v-organizme-zinok
Čo robiť keď máme nedostatok zinku?
Zinok je možné dodať organizmu vhodnou stravou. Bohatým prírodným zdrojom zinku sú ustrice, mäkkýše, sója, huby, strukoviny, nelúpaná ryža či tekvicové semená. Zhoršené životné prostredie a priemyselné spracovanie potravín má za následok, že človek prostredníctvom stravy nedokáže prijať dostatočné množstvo zinku a musí ho dopĺňať špeciálnymi prípravkami.
Zinok tablety
Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.