Krása v každom veku

Starostlivosť o krásu v každom veku. Zdravie krása a starostlivosť.

Výrok Coco Chanel pre krajší pondelok: „Žena v 19-tich môže byť rozkošná, v 29-tich podmaňujúca. Ale až ako 39 ročná je absolútne neodolateľná. A staršia ako 39 nebude ani jedna, ktorá už raz neodolateľná bola.“ My absolútne súhlasíme :)

 

 

Obsah článku:

Krásna v každom veku? Starajte sa o seba.

Krása spočíva v zdraví. Pri problémoch so zápalmi pokožky, slabými lámavými nechtami, štiepiacimi sa končekmi vlasov a pod. vyskúšajte brať zinok. Ideálne v kombinácii s kyselinou orotovou, ktorá zabezpečí jeho lepšie vstrebanie a navyše spomaľuje starnutie. Zinok potrebujeme všetci.

Prečo potrebujeme zinok?

Zinok patrí k stopovým biogénnym prvkom a hoci ho ľudský organizmus obsahuje len 2 až 3 gramy, pre jeho fungovanie je nevyhnutný. Nedostatok zinku na genetickom podklade alebo v dôsledku jeho nedostatočného príjmu v potrave môže viesť k rôznym patologickým zmenám na koži, k jej suchosti, problematickému hojeniu rán a zápalov, vzniku či zhoršeniu akné, zvýšenému vypadávaniu, zhoršeniu kvality nechtov a pod.

Prejavy nedostatku zinku

V súčasnosti mnoho ľudí trpí nedostatkom tohto minerálu, čo sa prejavuje napríklad:

  • nechutenstvom,
  • narušením reprodukčného zdravia,
  • únavou,
  • vypadávaním vlasov,
  • lámavosťou nechtov,
  • zhoršením zraku,
  • spomaleným hojením rán a podobne.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: