Muži znášajú chrípku zle opodstatnene

Mužská chrípka. Prechladnutie, chrípka u mužov a žien. Estrogén muži a ženy

Obsah:

Vedeli ste, že estrogén zapríčiňuje rozdielne pôsobenie chrípky na mužský a ženský organizmus?

 

Muži znášajú chrípku horšie než ženy

"Muži nakazení chrípkou svoje ochorenie veľakrát zveličujú. Častokrát preháňajú a počas choroby sa neustále sťažujú. Nové štúdie ale ukazujú, že „mužská chrípka“ môže byť skutočným problémom. V American Journal of Physiology – Lung Cellular and Molecular Physiology sa píše, že to je spôsobené nedostatkom estrogénu.

Pri výskume tejto štúdie bol použitý vírus chrípky typu A. Aby sa zistilo, či sa muži a ženy nakazia infekciou rozdielne, tím z Johns Hopkins University zámerne infikovali nosové bunky od množstva mužských a ženských darcov.

Vedci sa v tomto výskume teda snažili zistiť, či estrogén nejako ovplyvňuje vírus. Tento hormón je zodpovedný hlavne za budovanie a reguláciu ženského reprodukčného systému, avšak zohráva veľkú úlohu aj pri vývoji dospievajúcich chlapcov. Ženy majú viac estrogénu ako muži a výskumníci sa nazdávajú, že to môže mať dopad na pôsobenie vírusu chrípky u mužov.

Vedci vystavili nenakazené nosné bunky liekom obsahujúcim estrogén a potom ich vystavili vírusu. Zistilo sa, že hocijaká ženská bunka liečená estrogénom 24 až 72 hodín pred infikovaním, preukazuje výbornú odolnosť voči nákaze. Predpokladá sa, že ženský estrogén si na rozdiel od mužského dokonca ja po nákaze zachováva špecifické protivírusové vlastnosti.

Dôvody tohto javu zatiaľ nie sú jasné, ale vedci sa domnievajú, že to môže mať niečo spoločné so schopnosťou estrogénu znížiť rýchlosť šírenia vírusu.

Sabra Klein, autorka štúdie, poznamenala, že iné výskumy preukázali schopnosť estrogénu bojovať proti HIV, ebole a hepatitíde. Ďalej dodala, že vidí potenciál v terapii estrogénom a že dosahuje pozitívne výsledky pri menopauze a neplodnosti a taktiež môže fungovať aj proti chrípke. Avšak zdá sa, že „mužskej chrípke“ estrogén ani v najmenšom nepomôže. "

Zdroj: http://www.vedelisteze.sk/galerie/estrogen-sposobuje-rozdielne-posobenie-chripky-na-muzsky-a-zensky-organizmus

Zinok ako prvá pomoc pri prechladnutí

Zinok je minerál, ktorý významne prispieva k posilneniu imunity a urýchľuje proces uzdravovania. Ak pociťujete prvé príznaky choroby, dodajte svojmu telu čo najskôr zinok. Významne tým prispejete k zníženiu sprievodných javov nachladenia, napríklad horúčky či kašľa. Zinok je tiež dôležitý pre správny vývoj a funkciu rozmnožovacích orgánov, zlepšuje stav kože, urýchľuje hojenie rán alebo pomáha pri únave.

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: