Zamilovanosť zlepšuje imunitu

Zamilovanosť. Imunita a zamilovanosť. Zdravie a imunita. Zamilovanosť a vplyv na zdravie

Máme tu február, VALENTÍNSKY MESIAC. Teda rátame s tým, že všade bude plno horúcich bozkov, a teda sa nám trochu oteplí :) Vedeli ste však, že zamilovanosť nie je len príjemná, ale aj prospešná?

Hormonálny koktejl zamilovanosti posilňuje obranyschopnosť organizmu

V období, keď je človek zamilovaný, v krvi koluje koktejl šťastia. Ten je namiešaný z hormónov serotonínu, adrenalínu a dopamínu. To má za následok posilnenie imunitného systému a ochranu pred ochoreniami.

Vašu imunitu posilní zinok

Ak by ste aj napriek zamilovanosti cítili príznaky začínajúceho prechladnutia, siahnite po zinku. Zinok je minerál, ktorý významne prispieva k posilneniu obranyschopnosti organizmu a urýchľuje proces uzdravovania. Ak pociťujete prvé príznaky choroby, dodajte svojmu telu čo najskôr zinok. Viac na: https://zinokprezdravie.sk/vasu-imunitu-posilni-zinok

Ako zinok organizmu doplníme?

Aby bol zinok prijatý v množstve účinnom pre liečbu, pred výživovými doplnkami uprednostnite lieky, ktorý obsahujú garantovanú koncentráciu zinku a sú tak účinnejšou voľbou pri problémoch s jeho nedostatkom v organizme. Okrem obsahu zinku je však veľmi dôležitý aj nosič, ktorý pomôže organizmu absorbovať zinok v čo najväčšej miere. Veľmi dobrou voľbou je kyselina orotová, ktorá je prírodného pôvodu a efektívne zvyšuje vstrebávanie zinku zo zažívacieho traktu, čím zintenzívňuje jeho účinok na organizmus.

Zdielaj tento článok: